Nõo Reaalgümnaasiumi arvutiabi

NRG tehnikaalane abiinfo õpetajatele, õpilastele ja töötajatele

Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistad


start

NRG arvutiabi

Oled jõudnud Nõo Reaalgümnaasiumi tehnoloogiaalasesse abikeskkonda ja teadmistekogusse.

NRG arvutivõrgu konto

Kui oled oma NRG arvutivõrgu salasõna ära unustanud, saad seda läbi e-posti taastada siin.

Kasutajanimi arvutivõrgus on reeglina kujul „eesnimi.perekonnanimi“. Erandiks on õpilased, kelle nimi on mitmeosaline (nt „Anna-Liisa“ või „Karl August“). Neil õpilastel tuleb eesnime koha peale enne punkti trükkida vaid esimene osa oma nimest. Kasutajanime kõik tähed on väikesed.

Sama kasutaja ja salasõna kehtivad nii arvutiklassis kui ka Moodles ning muudes infosüsteemides. Salasõna vahetamine toimub praegu ainult arvutiklassis (kui oled sisse logitud, siis vajuta CTRL+ALT+DELETE).

Kasutajate isiklikud failid

Igale kasutajale on eraldatud kodukaust. Selle leiad terminalidega klassis „This PC“ alt (arvutitega klassis „Computer“ või „Arvuti“), kus tavapäraselt paiknevad ka näiteks C: ketas jmt. Kodukaust paikneb seal kettana K:, selle juures on ka kasutajanimi kirjas. Tegemist on failiserveris paikneva võrguasukohaga (network location), millele pääseb ligi pea igast arvutist koolimajas (seetõttu võib ühes kohas töö katkestada ja teises kohas samade failidega jätkata).

Kui paigutad oma failid mujale, kui kodukaust, on suur oht, et need failid lähevad kaduma või ei liigu Sinu kasutajaga teistesse arvutitesse kaasa. Küsimuste korral pöördu oma juhendaja poole.

Õpetajate Google konto

Igale õpetajale on kooli poolt loodud Google-i konto kujul eesnimi.perekonnanimi@nrg.edu.ee . Sisenemiseks tulebki kasutada sedasama e-posti aadresse ning seejärel püütakse kasutaja autentida läbi Stuudiumi (kui oled juba enne Stuudiumisse sisselogitud, toimub automaatne suunamine, vastasel juhul küsitakse Stuudiumi kontot). Kui kõik oli edukas, pääsedki oma kooli Google-i kontot ning sellega kaasnevaid teenuseid kasutama.

start.txt · Viimati muutnud: 03.04.2017 15:43 persoon Andres Mihkelson

Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki